Jak wybrać dobrą kancelarię prawną?

Home/Biznes Firma/Prawo/Jak wybrać dobrą kancelarię prawną?

Kiedy stajemy przed koniecznością wyboru kancelarii prawnej i zapoznajemy się z kolejną już ofertą usług prawnych – niemalże identyczną jak wszystkie poprzednie, powstaje dylemat, na którą z nich się zdecydować. Tym bardziej trudno jest dokonać wyboru, kiedy nie mamy rozeznania na rynku usług prawnych, co często jest spowodowane faktem, że nigdy wcześniej porady profesjonalnego prawnika nie potrzebowaliśmy. Skąd w takim razie mamy wiedzieć, którą z ofert wybrać? Odpowiedź jest bardzo prosta – wystarczy kierować się racjonalnymi przesłankami takimi jak: doświadczenie, dobra opinia oraz adekwatna do poziomu usług cena.

Sprawdzenie rekomendacji kancelarii prawnych to podstawowa rzecz w trakcie poszukiwań

Poszukiwania kancelarii prawnej takiej jak na przykład Kancelaria Adwokat Urszuli Zajko – najlepiej jest zacząć od przeprowadzenia rozeznania wśród znajomych, rodziny lub przyjaciół. Warto przy tym zwracać uwagę w jakiej sprawie występował polecany radca prawny lub adwokat i czy zajmuje się w ogóle prowadzeniem spraw podobnych do naszej. Uzyskanie pozytywnego rozstrzygnięcia w sprawie o alimenty prowadzonej dla naszego znajomego, nie musi oznaczać, uzyskania równie korzystnego dla nas wyroku w sprawie gospodarczej. Warto także sprawdzić fora internetowe, odwiedzić specjalistyczne portale lub grupy, a także wejść na stronę internetową poleconej nam kancelarii, aby zapoznać się z opisem jej działalności oraz choć wirtualnie poznać osoby, które pod jej szyldem praktykują.

Cena usług prawnych jest uzależniona od doświadczenia i renomy kancelarii

Nie warto jest ograniczać swoje poszukiwania budżetem. Wbrew pozorom korzystniej jest zatrudnić doświadczonego i droższego prawnika specjalizującego się w interesującym nas typie spraw, niż powierzyć nasze interesy osobiste lub majątkowe osobie, która oferuje usługi tańsze, czując się przy tym specjalistą we wszystkich typach spraw, co ze względu na obszerność regulacji prawnych i rozbudowany system prawny jest w praktyce niemożliwe.

Należy zdać sobie także sprawę, z tego że od zdolności, wiedzy i doświadczenia osób świadczących usługi pod szyldem danej kancelarii, będzie w dużej mierze zależało pozytywne dla nas zakończenie sprawy, a przy tym i powodzenie naszych ważnych interesów. Błędy popełnione na etapie prowadzenia sporu procesowego potrafią często przechylić szalę wygranej na druga stronę. Dlatego wybierając kancelarie prawną nie należy kierować się tylko kosztami. Należy pamiętać, że wraz z doświadczeniem prawnika, wzrasta cena oferowanych przez niego usług. Ważne jednak przy tym jest, aby wysoka cena nie była jedynie konsekwencją wydumanego mniemania i wysokich aspiracji, przerastających czasem wiedzę merytoryczną oraz uzyskiwane wyniki zawodowe.

Dobra kancelaria prawna to kancelaria otwarta na potrzeby klientów

Praca dobrej Kancelarii Prawnej

Praca Radcy Prawnego w kancelarii

Prawnicy praktykujący w dobrej kancelarii to osoby odznaczające się profesjonalnym podejściem do każdego klienta, a przy tym konkretne, rzetelne i wiarygodne, uprzejme w kontakcie oraz solidne. Niektóre sprawy sądowe toczą się przez wiele lat, dlatego niezwykle ważna jest umiejętność zbudowania właściwej relacji na linii kancelaria-klient. Składa się na nią nie tylko sprawny system komunikacji, jasne zasady współpracy, bieżące informowanie o toku sprawy, ale także posługiwanie się przez prawnika jasnym i zrozumiałym językiem.

Dobry prawnik dołoży wszystkich możliwych starań, aby udział w sprawie sądowej był dla nas jak najmniej stresowy i uciążliwy. Przed każdą rozprawą wyjaśni co się będzie na niej działo, o co może nas pytać sąd, jak należy się do niego zwracać, gdzie usiąść, kiedy wstać i jak się zachować. Po prostu rozumie, że dla większości osób, które nigdy wcześniej nie stawały przed sądem, obecność na rozprawie to stres i jedna wielka niewiadoma.

W trakcie pierwszego spotkania z prawnikiem warto zwrócić także uwagę na to, jak się zachowuje i w jaki sposób nas przyjmuje. Dobry prawnik stworzy nam warunki do rzetelnej i niespiesznej rozmowy, ustali wcześniej maksymalny czas spotkania i rzeczowo wyjaśni dlaczego musi przesunąć spotkanie umówione z nami miesiąc wcześniej. Po dokonaniu wstępnej analizy akt, poinformuje nas wprost o szansach wygranej, a jeśli sprawa nie przedstawia się w jego ocenie pozytywnie poinformuje nas o tym wprost i zaproponuje jej zakończenie w sposób najbardziej dla nas korzystny np. w formie ugody pozasądowej.

28 lutego 2017|