Jak wykorzystać wizerunek miasta w marketingu internetowym? Promuj się Lublinem

Home/Biznes Firma/Reklama/Jak wykorzystać wizerunek miasta w marketingu internetowym? Promuj się Lublinem

Czym jest lokalny e-marketing? To dbanie o promocję wszędzie tam, gdzie klient jest blisko firmy . Cele marketingowe mogą być różne, ale w przypadku biznesów opartych zazwyczaj chodzi o klientów, zysk i rozwój. Pomóc w tym może wykorzystanie w lokalnej strategii reklamowej elementów marki Lublina i zadbanie o prawidłową lokalizację firmy w wyszukiwarce.

Google faworyzuje firmy z dobrą lokalizacją w internecie

Jednym z elementów marketingu lokalnego jest promocja firmy w internecie. E-marketing internetowy firm opiera się na reklamie, właściwym pozycjonowaniu strony internetowej oraz budującym pozytywny wizerunek kontakcie z klientami.

Wszędzie tam ważna jest geolokalizacja – dopasowanie wyświetlanych reklam, wyników wyszukiwania i form komunikacji z klientem do położenia geograficznego użytkownika. Również firmy z Lublina, działające regionalnie i promujące swój biznes internetowo, muszą prawidłowo powiadomić o tym wyszukiwarkę internetową. Specjaliści z agencji marketingowej Gogler piszą o tym, jakie korzyści z prawidłowego zlokalizowania strony w wyszukiwarce odnoszą lokalni przedsiębiorcy. Krótko mówiąc, to większy zysk, więcej zadowolonych klientów, lepszy wizerunek.

Jak Lublin może wspomóc e-marketing w mojej firmie?

Oczywiście, nie mówimy tu o działaniach władzy miasta, ale o podkreślaniu roli lokalnych ojczyzn w kampaniach reklamowych. Jak to zrobić? Czy zadziała to niezależnie od profilu działalności?
Ludzie (w tym konsumenci, w końcu każdy z nas nim jest) są przywiązani do swoich lokalnych światów. Dotyczy to również wyborów konsumenckich. Często ostateczny wpływ na decyzję zakupową ma fakt bycia w sąsiedztwie. Restauracja za rogiem, butik z odzieżą na sąsiedniej ulicy, sympatyczna pani fryzjerka z salonu nieopodal – są to miejsca znane i bliskie, których bliskość można podkreślić i wypromować w działaniach e-marketingowych.

Lublin jest miastem silnym wizerunkowo i posiadającym wyrazistą markę oraz spójną strategię promocji miasta oraz regionu. Odwołanie się do wartości, na których opiera się marka miasta, do jego unikatowego charakteru i klimatu, wzmocni wizerunek firmy jako dobrego sąsiada, na którego zawsze można liczyć, i który wie, gdzie i z kim żyje. Takie działanie odniesie również pozytywny marketingowo skutek w obszarze turystyki. Zwiedzający, szukając w internecie lubelskich firm, produktów i usług, zwrócą z pewnością większą uwagę na te, które swoją ofertę potrafią osadzić w lubelskiiej tradycji, klimacie, kulturze, historii.

19 stycznia 2017|