Wiele funkcji, wydajność i jakość. Canon PIXMA MG5750

Home/Biznes Firma/Wiele funkcji, wydajność i jakość. Canon PIXMA MG5750

PIXMA MG5750 firmy Canon to klasyczny przykład atramentowego urządzenia drukującego, przeznaczonego do użytku domowego. Jest to sympatyczna, elegancka drukarka, wykonana z wysokiej jakości czarnego tworzywa sztucznego. Model ten może drukować, skanować i kopiować, drukować automatycznie po obu stronach arkusza papieru (drukowanie dupleksowe), a także można się z nim łączyć i udostępniać w sieci bezprzewodowej. Nie jest to zły wynik w przypadku drukarki all-in-one, która kosztuje około 250 zł.

Canon Pixma MG5750: Cechy i wzornictwo

Lekkim rozczarowaniem może być to, że urządzenie nie posiada modemu faksowego, ale firma Canon rozsądnie zapewniła wsparcie dla bardziej nowoczesnych usług druku w chmurze. MG5750 można skonfigurować do drukowania z usług w chmurze, takich jak Google Drive, ale należy pamiętać, że nie jest to tak proste, jak powinno być – proces jest znacznie bardziej angażujący niż w przypadku produktów konkurencyjnych, np. od HP.

Jako urządzenie średniej klasy, PIXMA została wyposażona w niezwykły system drukujący. Tusze do MG5750 łączą czerń, cyjan, magentę i żółte atramenty na bazie barwnika z większym, czarnym pigmentowym wkładem, co zapewnia lepsze parametry drukowania. Pomimo to, urządzenie MG5750 ma wadę – skomplikowany system sterowania. Zamiast panelu dotykowego, nawigacja w menu odbywa się za pomocą czterokierunkowego przycisku w połączeniu z trzema dedykowanymi przyciskami pod ekranem nawigacja jest nieintuicyjna.

Konstrukcja

Model MG5750 posiada jeszcze jedną niedogodność. Do pojemników z tuszem można dostać się, unosząc klapę panelu sterowania, ale dostęp do nich jest nieco ograniczony. Ponadto, chociaż sloty na pojemniki są wyraźnie oznaczone, to fizycznie możliwe jest włożenie kartridża do niewłaściwego gniazda. Kaseta na papier w drukarce ma nietypowy układ, przez co wydrukowane strony schodzą się na stopce, która wychyla się z tacki wejściowej – konstrukcja wygląda prosto, ale zapewnia porządek.

Warto też rozważyć od razu zakup (koniecznie w dobrym sklepie internetowym) tuszy do tego modelu oraz do modeli pokrewnych:Przykład drukarki Canon

  • tusz do Canon MG5750,
  • tusze do Canon PIXMA TS5050,
  • tusze do canon PIXMA TS8050,

bowiem wkłady startowe mają ograniczoną pojemność.

Jakość wydruków

Niewątpliwie największą zaletą tej wielofunkcyjnej drukarki jest wszechstronność i wysoka jakość wydruków. Tekst i grafika wydrukowane na zwykłym papierze są wyraźne i ostre, a zdjęcia tak dobre, jak w atramentówkach klasy średniej – wolne od ziarna i imponująco ostre. Fotokopie były wierne oryginałowi, a skany były wyraźne, z dokładnymi kolorami i wysokim zakresem dynamiki.

Canon PIXMA MG5750: werdykt

Chociaż istnieje kilka drobnych zastrzeżeń co do konstrukcji, drukarka MG5750 jest atrakcyjna cenowo, ma przyzwoitą prędkość i zapewnia doskonałą jakość. Jest to wszechstronny produkt na potrzeby domowe. Jednak pojawienie się na rynku podobnego cenowego modelu Pixma TS5050 oznacza, że MG5750 posiada solidną konkurencję, więc warto sprawdzić ceny obu modeli przed dokonaniem zakupu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem blogowym o drukarkach i tonerach Canon