Spotkania z liderami biznesu w Słupsku

Home/Biznes Firma/Spotkania z liderami biznesu w Słupsku

W Słupskim Inkubatorze Technologicznym w dniach 7-8 maja 2014 roku miały miejsce spotkania z liderami biznesu. Takie inicjatywy dają możliwość skorzystania z porad doświadczonych przedsiębiorców, nabycia nowych kompetencji oraz dokładniejszego poznania rynku związanego z daną branżą. Ważna jest również możliwość nawiązania znajomości biznesowych, w których liderzy biznesu, chętni do uczestnictwa w takich spotkaniach, służą fachowymi radami i dzielą się własnym doświadczeniem. Spotkania takie organizowane są często w różnych miastach, dlatego jeżeli prowadzisz firmę, z pewnością trafisz na odpowiednie informacje lub bez trudu znajdziesz je w Internecie.

Więcej niż consulting, czyli spotkania z liderami biznesu na żywo

Zarządzanie firmą, zwiększanie jej wydajności oraz korzyści płynących z prowadzenia własnej działalności można opanować, natomiast często przydatna jest pomoc osób bardziej doświadczonych, które na własnym przykładzie wiedzą, jak określone działania usprawniają prowadzenie firmy. Podczas spotkań z liderami biznesu oraz podobnych form kontaktów biznesowych, omawiane są również aktualne trendy w poszczególnych branżach, a same spotkania mogą przybierać formę zbliżoną do konferencji lub bardziej do bezpośrednich rozmów i wymiany myśli.

Uczestnictwo w takich spotkaniach wymaga zazwyczaj wypełnienia odpowiedniego formularza i odbywa się na zasadzie rekrutacji, między innymi ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Warto zatem odpowiednio wcześniej wypełnić i złożyć lub wysłać kwestionariusz. Na takich spotkaniach bywają najczęściej – jako zaproszeni – wspomniani wyżej właściciele firm, ale także osoby zarządzające określonymi działami lub wyspecjalizowani w danej dziedzinie pracownicy, aby:

  • zaprezentować własną firmę jako potencjalnego partnera w biznesie,
  • podzielić się własnymi doświadczeniami odnośnie prowadzenia działalności,
  • nawiązać dobrze rokujące kontakty biznesowe,
  • poznać solidne metody na:
  • budowanie pozycji rynkowej,
  • prowadzenie rozmów handlowych,
  • pokonywanie trudności w procesie sprzedaży,
  • motywujące zarządzanie zespołem.

Spotkania takie podzielone są zazwyczaj na dwie części: konferencyjną oraz mniej oficjalną, na przykład w postaci lunchu biznesowego. Każda z tych form może przynieść wymierne korzyści Tobie i Twojej działalności, ułatwi też budowanie wizerunku marki w środowisku, które poprzez swoje rozległe kontakty biznesowe wspomaga między innymi początkujących właścicieli.

Więcej o korzyściach dla firm na stronie

Jak zostać liderem biznesu w swojej dziedzinie?

Czerpiąc z doświadczenia najlepszych można znacznie szybciej i sprawniej rozbudować własną firmę, aby przynosiła określone zyski, a także aby miała potencjał na przyszłość oraz odpowiednie zaplecze w postaci fachowego zespołu. Spotkania z liderami biznesu pozwalają często odrzucić rutynowe spojrzenie na codzienną pracę, zacząć zmiany od szukania inspiracji. Ważne jest przecież, aby praca dawała satysfakcję, zwłaszcza, gdy spędza się w niej znaczną część tygodnia.

Liderzy biznesu, prowadzący takie spotkania, mają za sobą konkretne sukcesy i wciąż utrzymują się na wysokich pozycjach w swoich dziedzinach, wielokrotnie zdobywają także nowe rynki poprzez rozszerzenie profilu działalności. Są najlepszym przykładem tego, że za konkretnymi działaniami idą realne efekty oraz że warto skupić się na określonym celu, a następnie dążyć do jego realizacji. Dzieląc się swoją wiedzą, a także doradzając innym, pomagają w rozwoju firm lokalnych oraz tych działających na znacznie większą skalę.