Warsztaty tańców latynoamerykańskich

Home/Nauka/Warsztaty tańców latynoamerykańskich

Tańce latynoamerykańskie to grupa dynamicznych i szybkich turniejowych tańców towarzyskich. Mieszanka muzyki krajów Ameryki Łacińskiej sprawiła, że na jej bazie tworzono układy taneczne, niezwykle rytmiczne oraz efektowne. Okazją do podpatrzenia mistrzów tańca, nauczycieli oraz często także ich najlepszych uczniów są warsztaty tameczne, podczas których widzowie mogą również brać czynny udział w nauce określonego stylu tańca.

Dlaczego warto uczestniczyć w warsztatach tańców latynoamerykańskich?

Założeniem warsztatów jest aktywny udział gości na poziomie około 50-80% całego czasu trwania zajęć. Taka proporcja zajęć praktycznych do pozostałego czasu, przeznaczonego na obserwację instruktorów, pozwoli Ci przynajmniej wstępnie ocenić, czy jest to kierunek odpowiedni dla Ciebie i czy warto zapisać się na regularne treningi.

Podczas warsztatów masz szansę dowiedzieć się więcej o pochodzeniu samby, rumby, paso-doble, jive’a lub tańca cha-cha, a także:

  • bez dodatkowych kosztów lub w promocyjnej cenie wziąć udział w ciekawych zajęciach,
  • ćwiczyć pod opieką profesjonalistów i korzystać z ich fachowych porad,
  • zdobyć doświadczenie na poziomie zajęć dla osób początkujących,
  • odkryć swój potencjał lub ocenić, że odpowiedni dla Ciebie będzie zupełnie inny styl.

Profesjonalnie przygotowane warsztaty mają w sobie elementy interakcji, prowadzone są zawsze z myślą o uczestnikach, a odpowiednie ramy czasowe dają organizatorom możliwość przeprowadzenia poszczególnych punktów programu bez zbędnego pośpiechu. Dopełnieniem jest radosna atmosfera, która powinna udzielać się także gościom.

Przeczytaj również Doskonały plener ślubny o każdej porze roku

Znajdź ciekawe warsztaty taneczne, poznaj swoje możliwości

Dni otwarte, zajęcia pokazowe, warsztaty taneczne – różne nazwy na plakatach i w ogłoszeniach oznaczają często właśnie możliwość aktywnego uczestnictwa w tańczeniu latino. Poznając dokładnie program danych warsztatów dowiesz się o warunkach uczestnictwa oraz grupach wiekowych, jeżeli takie są przewidziane. Często poszczególne zajęcia dedykowane są właśnie najmłodszym uczestnikom, a regularne zajęcia prowadzone są na przykład dla grupy w wieku 3-6 lat.

Nowoczesna wersja tańców latynoamerykańskich to między innymi latino solo, stworzony z myślą o kobietach. W tym tańcu można skupić się na sobie, nie ograniczają Cię ramy związane z typowym tańcem towarzyskim. Latynoska muzyka jest pełna radości i energii, dlatego pozwala oderwać się od codzienności, a intensywność tańca to solidny trening ogólnorozwojowy. W ramach warsztatów masz okazję sprawdzić, czy tańce latynoamerykańskie to rzeczywiście Twój styl.

Warsztaty taneczne dla początkujących

Nauka nowych umiejętności przyjdzie Ci znacznie łatwiej, jeżeli znajdziesz warsztaty odpowiednie dla siebie. Szkoły tańca poprzez organizowanie takich wydarzeń docierają do osób, które wiedzą już, że taniec latynoamerykański to bliskie im klimaty albo do tych, którzy jeszcze nie mają określonych preferencji tanecznych, więc chcą się przekonać właśnie podczas bezpłatnych zajęć. Na pewno warto spróbować, ponieważ taniec ma charakter treningu wszechstronnego, pozwala zachować dobrą formę i kondycję. Zdolności taneczne to także dobry kapitał na wszelkie prywatne imprezy.

23 lutego 2017|