Praca w Niemczech od zaraz – przegląd ofert

Home/Praca/Praca w Niemczech od zaraz – przegląd ofert

Niemcy coraz chętniej zatrudniają pracowników z Polski. W Internecie nie brakuje ofert pracy zarówno na stanowiska specjalistyczne jak i dla osób bez kwalifikacji. W obu przypadkach zdarza się, że pracownicy są pilnie poszukiwani. Jeśli interesuje Cię podjęcie pracy w Niemczech od zaraz, z pewnością znajdziesz odpowiednią ofertę.

Pozytywny jest fakt, że interesującą ofertę pracy mogą znaleźć w Niemczech zarówno osoby młode, jak i starsze, także emeryci. Wszystko zależy od umiejętności i możliwości danego kandydata. Polakom stawia się zadanie uzupełnienia braków kadrowych widocznych wśród niemieckich obywateli. Pracodawcom niemieckim wyraźnie zależy na zdobyciu polskich pracowników i w związku z tym oferują nie tylko szybkie zatrudnienie, ale też dobre zarobki, zakwaterowanie i dofinansowanie dojazdów.

Jak pisaliśmy w artykule na temat szukania pracy w Niemczech bez znajomości języka większość ofert skierowanych do Polaków dotyczy pracy fizycznej: sprzątaczki, budowlańca, kierowcy samochodu ciężarowego lub pracownika obsługującego taśmę produkcyjną. Są to stanowiska, gdzie możliwe jest podjęcie pracy praktycznie od zaraz, gdyż zapotrzebowanie w tych obszarach póki co nie słabnie.

Więcej informacji o ofertach pracy w Niemczech znaleźć można pod adresem

Opiekunowie dla dzieci lub osób starszych

Niezależnie od pory roku poszukiwanym pracownikiem w Niemczech jest opiekun osoby starszej. Niemcy jako kraj socjalny, dbają o godne warunki życia dla emerytów, tworząc liczne domy opieki. Efektem tego jest stałe zapotrzebowanie na opiekunów, przy czym wysokie kwalifikacje nie zawsze są wymagane. Jednocześnie powszechne jest, że Niemcy szukają opiekunów prywatnie do opieki nad jednym podopiecznym, co wiąże się z większym komfortem pracy.

Równie poszukiwane są opiekunki dla dzieci (zdarza się, że pracodawcą jest polska rodzina). Niemcy są społeczeństwem wysoko rozwiniętym, w pracy spędzają dużą część dnia i w związku z tym trudno im samodzielnie zapewnić dzieciom opiekę w niezbędnym wymiarze czasu. Polskie opiekunki cieszą się zaś ich zaufaniem, w związku z czym mogą liczyć na dobre warunki. Zaletą pracy opiekunki jest dodatkowo minimalizacja kosztów utrzymania za sprawą zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia.

Wykwalifikowani rzemieślnicy w pacy od zaraz bez znajomości języka

Niemcy zmagają się z problemem braku wykwalifikowanych rzemieślników. Wysokie tempo rozwoju niemieckiej gospodarki powoduje duże zapotrzebowanie na fachowców. Z tego względu szczególnie popularne są oferty pracy na zawody takie jak:

  • elektryk,
  • ślusarz,
  • stolarz,
  • hydraulik,
  • spawacz.

Odpowiednie kwalifikacje stanowią wystarczającą kartę przetargową do „pracy od zaraz” w Niemczech bez znajomości języka. Wystarczą chęci, aby poznać podstawy i umieć skomunikować się w codziennych sytuacjach.

Praca od zaraz dla osób ze znajomością języka

Jeżeli propozycja pracy wymaga posiadania określonych kompetencji językowych, wymagana może być:

  • podstawowa znajomość języka – w przypadku niektórych stanowisk do szybkiego podjęcia pracy niezbędna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego. Dotyczy to również konkretnych zawodów. Należą do nich: fryzjer, cukiernik, szewc, mechanik. Pracowników ze znajomością języka poszukuje też na przykład niemiecka kolej,
  • zaawansowana znajomość języka – znajomość języka na zaawansowanym poziomie jest konieczna na specjalistycznych stanowiskach, od inżynierów (elektronika, elektryka, konstrukcje), specjalistów produkcji, instalacji czy budownictwa mieszkaniowego/przemysłowego. Tego typu pracownicy mogą liczyć nie tylko na szybkie zatrudnienie, ale również konkurencyjne wynagrodzenie,
  • znajomość języka specjalistycznego – Niemcy poszukują również przedstawicieli zawodów związanych z medycyną. Na dobre zatrudnienie w krótkim czasie mogą liczyć fizjoterapeuci, pielęgniarki, lekarze, ratownicy medyczni. Wszyscy oni muszą się jednak wykazać znajomością fachowego słownictwa w języku niemieckim. Często pracodawcy wymagają ukończenia dodatkowych kursów w tym zakresie.

Czy praca w Niemczech od zaraz budzi Twoje wątpliwości?

Niezależnie od tego, w jakiej kategorii praca Ciebie interesuje, zawsze sprawdzaj potencjalnego pracodawcę i warunki zatrudnienia. W haśle „praca w Niemczech od zaraz” zamiast uczciwej oferty może się kryć zagrożenie. Zasada sprawdzania oferty obowiązuje bez względu na kraj, do którego się wybierasz. Dzięki temu możesz uniknąć niebezpieczeństw związanych z nielegalnym zatrudnieniem.