Pokazowe zajęcia językowe w Zielonej Górze

Home/Nauka/Pokazowe zajęcia językowe w Zielonej Górze

Jedną z wielu ciekawych inicjatyw w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich były pokazowe zajęcia językowe, które miały miejsce 10 maja 2014 roku w Zielonej Górze. Możliwość sprawdzenia własnych umiejętności na poszczególnych poziomach z języka angielskiego oraz niemieckiego to często pierwszy krok w podjęciu decyzji o regularnej nauce. Współczesne metody dydaktyczne, a także pomoce naukowe i programy komputerowe pozwalają jeszcze skuteczniej opanować tę umiejętność. Na co warto zwrócić uwagę wybierając kursy językowe?

Dowiedz się jak najwięcej podczas pokazowych zajęć językowych

Godne uwagi pokazowe zajęcia językowe odbywają się również bez specjalnej okazji, dlatego często można trafić na odpowiednie ogłoszenia w gazecie czy Internecie. Jeżeli z usług danej szkoły językowej nie korzysta nikt ze znajomych ani z rodziny i nie możesz zasięgnąć ich opinii, pokazowe zajęcia językowe są okazją, aby wyrobić własną opinię. Zwróć uwagę na 6 poniższych kwestii.

1. Wykwalifikowani lektorzy

Doświadczeni nauczyciele z odpowiednią wiedzą oraz wykształceniem budzą zazwyczaj większe zaufanie przyszłych kursantów niż osoby będące w trakcie studiów lub tuż po ich ukończeniu. Staż w tym zawodzie ma znaczenie, dlatego filarem szkoły językowej powinni być fachowi lektorzy.

2. Dobre warunki do nauki /sala, urządzenia/

Wielkość sali dostosowana do liczebności grup oraz odpowiednie pomieszczenia także do prowadzenia zajęć indywidualnych – o to również warto zapytać. Niezbędne jest też wyposażenie do słuchania nagrań, potrzebna może być również tablica multimedialna.

3. Pomoce dydaktyczne

Materiały dostępne w ramach opłat za naukę języka powinny być rzetelnie przygotowane i dotyczy to zarówno tradycyjnych kart pracy w formie kserówek, jak i ćwiczeń udostępnianych na płytach lub online do pracy samodzielnej.

4. Równoczesne rozwijanie umiejętności

Nauka mówienia ma być wspierana nauką gramatyki i odwrotnie – gramatykę należy wesprzeć konkretnymi przykładami użycia w mowie. Rozwijanie tych kompetencji w jednym czasie zwiększa szansę na płynne posługiwanie się językiem obcym w przyszłości.

5. Liczebność grup

Istotne jest, aby liczba grup była ustalana przed rozpoczęciem danego kursu. Mniej osób podczas jednych zajęć daje większą szansę każdemu z uczestników na częste zabieranie głosu, aktywne uczestnictwo, a lektorowi daje możliwość lepszego poznania indywidualnych cech i potrzeb słuchaczy.

6. Miła atmosfera

Na końcu tej listy lecz często na początku wytycznych, które decydują o wyborze danych zajęć językowych. Na atmosferę wpływ ma między innymi osobowość lektora/lektorki oraz zaangażowanie i radość z wykonywania tej pracy.

Zacznij od pokazowych zajęć językowych

Inwestycja w naukę języka oznaczać może dużą – w Twoim odczuciu – kwotę za cały kurs, dlatego ważne jest, aby wybrać rozsądnie kto i gdzie będzie Ciebie uczyć. Wiele jest szkół językowych, co akurat działa na Twoją korzyść, ponieważ usługodawcy stale podwyższają zakres kursów, dbają o atrakcyjność zajęć oraz stawiają na wykwalifikowaną kadrę, jeżeli chcą zachęcić nawet najbardziej wymagających przyszłych uczestników zajęć.

Podczas pokazowych zajęć językowych masz szansę dowiedzieć się znacznie więcej niż ze strony internetowej albo z ogłoszeń, zadać pytania o kwestie, które są dla Ciebie istotne. Poza zajęciami pokazowymi możesz zwyczajnie skontaktować się z daną szkołą językową lub odwiedzić jej siedzibę i dowiedzieć się o aktualnych albo planowanych kursach językowych, które mogłyby Ciebie zainteresować. Pisać i mówić w wybranym języku ucz się z zawodowcami

23 lutego 2017|