5 oznak starzenia, które zwalczysz laseroterapią

Home/Zdrowie/Laseroterapia/5 oznak starzenia, które zwalczysz laseroterapią

W sensie szerszym, mianem laseroterapii określa się grupę zabiegów wykonywanych przy użyciu światła lasera. Zabiegi laseroterapeutyczne wykonuje się w różnych dziedzinach medycyny. Najpopularniejsze zastosowanie mają w okulistyce (chirurgia refrakcyjna), do niszczenia chorych tkanek (fotoablacja, fotokoagulacja) i w terapiach leczenia nowotworów.

Laseroterapia w znaczeniu węższym to szereg zabiegów wykonywanych w celach terapeutycznych i w medycynie estetycznej.

Co trzeba wiedzieć o laseroterapii w medycynie estetycznej

Lasery mają różne parametry i właściwości. Jedne pracują ze stałą mocą, inne za pomocą impulsów wysyłanych nawet w femto-częściach sekundy. To właśnie dzięki temu lasery mają tak szerokie zastosowanie. W terapiach z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, używa się przede wszystkim bezpiecznych laserów niskoenergetycznych, mających właściwości biostymulujące.

Ogromną zaletą laseroterapii jest brak kontaktu urządzenia bezpośrednio ze skórą. Tym samym wyeliminowane zostaje ryzyko zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych. Zabiegi odbywają się bezkrwawo, często zupełnie bezkontaktowo, nie dochodzi zatem do przerwania ciągłości skóry. Zastosowanie lasera gwarantuje również wielokrotnie większą precyzję niż przy użyciu klasycznych urządzeń. Wiązka światła wysyłana przez laser zostaje pochłonięta przez ściśle określony obszar na skórze, wywołując efekt terapeutyczny.

Laser można z powodzeniem wykorzystać do likwidacji oznak starzenia. Odmłodzenie twarzy często ma efekt natychmiastowy, niekiedy na rezultaty trzeba poczekać kilka lub kilkanaście dni.

Głębokie zmarszczki

O ile drobne zmarszczki czy to mimiczne, czy te będące efektem niedostatecznego nawilżenia skóry można zniwelować odpowiednią pielęgnacją, o tyle głębokich zmarszczek trudniej się pozbyć. Właściwie jest to niemożliwe domowymi sposobami, za pomocą kremów i serów. Tutaj pomoże tylko laseroterapia, dając doskonałe efekty odmłodzenia skóry.

Więcej o laserowym usuwaniu zmarszczek pod adresem https://esteticenter.com/laseroterapia/laserowe-usuwanie-zmarszczek/

Ziemista cera

Ziemista cera najczęściej uwidacznia się na wiosnę. Laseroterapia umożliwia efektywną stymulację tkanek skóry twarzy i znacznie ją regeneruje. Efektem jest promienna, nawilżona cera, bez śladu zmęczenia.

Utrata jędrności skóry

Z wiekiem mięśnie twarzy migrują w dół, a zawartość tłuszczu znacznie obniża się. Jest to zupełnie naturalne, jednak proces starzenia można znacznie spowolnić. Stymulacja tkanek za pomocą lasera pobudza je do produkcji kolagenu i innych substancji widocznie poprawiających gęstość naskórka.

Obwisły owal twarzy

Owal twarzy po zabiegu laseroterapii

Utrata młodzieńczego owalu twarzy jest bezpośrednio powiązana ze starzeniem, jednak może go przyspieszyć współczesny tryb życia: brak snu, praca po godzinach, dieta uboga w kolagen i kwas foliowy. Warto zadbać o swój organizm od wewnątrz, jednak już istniejące skutki widoczne na twarzy zatrzymają zabiegi z użyciem lasera. Laseroterapia obwisłych policzków przywróci jędrny owal twarzy i spowolni postęp migracji skóry.

Przebarwienia

Niedostateczna ochrona przed słońcem i zmiany gospodarki hormonalnej wywołane starzeniem często owocują w postaci brzydkich, licznych zmian barwnikowych skóry. Piegi na twarzy i dłoniach bezlitośnie zdradzają wiek. Dzięki laseroterapii, można z powodzeniem wyrównać koloryt skóry ujmując sobie kilka lat.

Laseroterapia daje współcześnie ogromne możliwości poprawy wyglądu, samopoczucia i pewności siebie. Warto z tego korzystać i cieszyć się efektami, które widoczne będą od zaraz.