10 zalet stosowania lasera frakcyjnego

Home/Zdrowie/Laseroterapia/10 zalet stosowania lasera frakcyjnego

Pod koniec lat 80. ubiegłego wieku, niezależnie od chirurgii plastycznej, zaczęła wyłaniać się nowa specjalizacja medyczna, którą znamy dzisiaj pod nazwą medycyny estetycznej. Za główne zadanie obrała sobie wykonywanie zabiegów korygujących wady w wyglądzie i urodzie w sposób nieinwazyjny, czyli nieoperacyjny. Dzięki temu poszukiwaniu stosunkowo szybko odnaleziono alternatywę dla zabiegów tradycyjnych w postaci laseroterapii. Nieograniczone możliwości laserów z czasem zaczęły całkowicie wypierać inne metody upiększania ciała, a najnowocześniejszym z nich jest właśnie laser frakcyjny.

Stosowana niegdyś dermabrazja, podczas której ścierano skórę twarzy po to, by powstała jej nowa struktura już dzisiaj traci rację bytu. Laser frakcyjny w pełni ją zastąpił, prowadzi do lepszych efektów, skraca czas rekonwalescencji oraz znosi ból odczuwany podczas zabiegu i po nim. Podobnie jest w niektórych zabiegach wykonywanych w chirurgii plastycznej, chociażby w postaci liftingu twarzy, gdyż aktualnie opadającą i/lub zwiotczałą skórę podnosi się laserowo.

Zalety zastosowania lasera frakcyjnego

Zalety stosowania lasera frakcyjnego, którego najnowszy rodzaj występuje pod nazwą lasera CO2, skojarzone są zarówno z jego indywidualnymi właściwościami i działaniem, jak i wynikają z porównania go do metod, które w dużej mierze zastąpił. Do 10 najważniejszych zalet lasera frakcyjnego należą:

Obszar stosowania lasera frakcyjnego

  • wysoka skuteczność nieporównywalna z innymi zabiegami, szczególnie w przypadku laserów ablacyjnych,
  • bezpieczne i przewidywalne stosowanie szczególnie w porównaniu do dermabrazji i peelingu kwasami,
  • krótki czas zabiegów nierzadko ograniczający się do kilkunastu minut, przy znacząco lepszych efektach od uzyskiwanych dawnymi metodami,
  • bardzo higieniczny przebieg zabiegów całkowicie eliminujący ryzyko zakażenia bakteriami np. gronkowca i innymi, co może mieć miejsce w przypadku zabiegów chirurgicznych,
  • szerokie zastosowanie zarówno przez wzgląd na rodzaje zabiegów, jakie się dzięki niemu wykonuje, jak i działy medycyny, w których laser frakcyjny jest wykorzystywany, a są to: ginekologia, urologia, dermatologia, ortopedia i inne,
  • minimalizacja bólu zabiegowego, który praktycznie tutaj nie występuje, a jeżeli wystąpi, do jego całkowitej redukcji wystarczy zastosowanie kremów znieczulających,
  • bardzo krótki okres rekonwalescencji ograniczający się do kilku dni oraz pozabiegowe dolegliwości mijające po kilku godzinach,
  • możliwość ustawiania różnych trybów pracy lasera frakcyjnego i dostosowania ich do potrzeb skóry pacjenta,
  • odwracalność zmian dokonanych dzięki laseroterapii, jako że są one tymczasowe i trwają od kilku miesięcy do kilku lat – eliminuje to ryzyko błędów spotykanych w chirurgii plastycznej.

Laser frakcyjny jest podstawowym narzędziem stosowanym w medycynie estetycznej, a jego ogólna zaleta na tym polu polega na wyparciu wielu inwazyjnych metod stosowanych wcześniej, w tych samych celach, przez chirurgię plastyczną.

Więcej o laserze frakcyjnym na stronie przeczytasz na stronie www.esteticenter.com

Obszary stosowania lasera frakcyjnego

Oczywiście laser frakcyjny zastąpił przede wszystkim mikrodermabrazję i peeling kwasowy twarzy, a w zakresie zabiegów: chirurgiczny lifting twarzy, jako że laseroterapia umożliwia redukcję zwiotczeń skóry oraz w pewnym stopniu chirurgię piersi, gdyż dzięki laserom można je nieznacznie podnieść. Ponadto zastąpił chirurgię w zakresie: zabiegów na powiekach, likwidacji zmarszczek, cellulitu, rozstępów, blizn, w usuwaniu brodawek, kurzajek i wielu innych niedoskonałości skóry.

Laser frakcyjny znajduje coraz to nowsze zastosowania w medycynie, nie tylko estetycznej. Z jego użyciem leczy się atrofię pochwy, zespół luźnej pochwy, dokonuje się labioplastyki narządów intymnych, wybiela się i rozjaśnia nie tylko znamiona ale też intymne części ciała, a także leczy się wysiłkowe nietrzymanie moczu. W ostatnich latach dokonuje się też przełom w zakresie leczenia bóli z zastosowaniem laserów, co znacząco wesprze słabo znaną specjalizację medyczną, jaką jest algezjologia (badanie i leczenie bólu).

Podsumowując, istnieje zdecydowanie więcej niż 10 zalet lasera frakcyjnego, a największa z nich zawiera się w nieograniczonych możliwościach zastosowania, jakie nam on daje. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że przekonamy się o tym w najbliższej przyszłości.

14 lutego 2017|