Praktyczne porady dotyczące wyboru łóżek tapicerowanych

Home/Budownictwo/Meble/Praktyczne porady dotyczące wyboru łóżek tapicerowanych

Meble podkreślają charakter pomieszczeń lub stanowią jedynie ich dopełnienie. W przypadku sypialni tak może być z łóżkiem. Warto więc zadbać o to, by łóżko było nie tylko jednym z wielu mebli, lecz aby przyciągało uwagę, by stało się ozdobą sypialni albo aby spajało się z całym designem pomieszczenia i współgrało z pozostałymi elementami wnętrza. Taką rolę z powodzeniem spełniają łóżka tapicerowane z charakterystycznym wezgłowiem – są nie tylko wygodne, ale także dostępne w wielu wzorach i kolorach. Co warto wiedzieć przy wyborze takiego łóżka dla siebie?

Łóżko tapicerowane a rozmiar sypialni

Łóżko zawierające tapicerowany zagłówek może wydawać się nieodpowiednim meblem do wystroju niewielkiej sypialni – to jednak tylko pozory. W rzeczywistości łóżka tapicerowane 140×200 z powodzeniem mogą zostać umieszczone nawet w bardzo małej sypialni – nie zajmują bowiem zbyt dużej przestrzeni, natomiast nadają pomieszczeniu eleganckiego, nieprzeciętnego charakteru.
Warto też pamiętać o możliwości zamówienia łóżka tapicerowanego wykonywanego na wymiar. Dzięki temu z pewnością rozmiar łóżka będzie adekwatny do powierzchni sypialni z uwzględnieniem faktycznej wolnej przestrzeni. Efektowny zagłówek to idealny sposób, by w niewielkiej przestrzeni stworzyć punkt skupiający uwagę, zagłówki są ponadto niezwykle praktycznym rozwiązaniem, a efektywne wykorzystanie potencjału niewielkich pomieszczeń jest przecież podstawowym założeniem, które należy zrealizować podczas projektowania wystroju takich pomieszczeń, jak właśnie sypialnia.

Wystrój wnętrza a model łóżka

Podczas doboru łóżek tapicerowanych, oprócz metrażu, należy też kierować się stylem, w jakim została zaprojektowana sypialnia. Na przykład idealnym modelem łóżka tapicerowanego do eleganckiej sypialni, będzie wyrafinowany mebel, wyposażony w lekko wygięte, pikowane wezgłowie w kolorze klasycznej czerni. Przepikowania mogą zostać ozdobione w dowolny sposób, czy to przy wykorzystaniu efektownych guzików, czy też ekskluzywnych kryształów. Łóżko podkreśli kunsztowność sypialni, jednak nie przytłoczy jej swoim charakterem.
W sypialniach nowoczesnych czy też młodzieżowych, bądź tych, utrzymanych w stylu eko, sprawdzi się oczywiście inny model łóżka tapicerowanego, w nietypowej kolorystyce lub z elementami charakterystycznymi dla danego stylu. Przy wyborze należy zapoznać się z całą ofertą danego sklepu, z pewnością znajdzie się w niej odpowiedni model.

Praktyczny wymiar łóżek tapicerowanych

Opisywany tu rodzaj łóżek jest nie tylko niezwykle efektowny, ale też wyjątkowo funkcjonalny. Można na przykład zdecydować się na wybór łóżka wyposażonego w pojemnik na pościel. Dzięki tej funkcji zaoszczędzisz miejsce, a główny element wyposażenia sypialni będzie nie tylko efektowny, lecz także niezwykle pomocny we właściwym organizowaniu przestrzeni. Większe pojemniki dają możliwość przechowywania pościeli zapasowej dla siebie lub dla gości, a swoboda otwierania pojemników jest atutem modeli solidnych producentów.

Gdzie możesz kupić łóżko tapicerowane

Łóżka tapicerowane dostępne są w wielu sklepach meblowych. Warto jednak wybierać sprawdzone marki, cieszące się dobrą opinią klientów, poznać dokładnie ofertę i zamówić model faktycznie na miarę własnych potrzeb i oczekiwań.

Łóżko tapicerowane to niezwykle interesujący mebel. Jest nie tylko efektowny, lecz także praktyczny, doskonale sprawdzi się zarówno w dużej, jak i małej sypialni, zdecydowanie warto więc rozważyć jego zakup.

02 lutego 2017|