Odśnieżanie – jakiego sprzętu warto użyć

Home/Budownictwo/Usługi budowlane/Odśnieżanie – jakiego sprzętu warto użyć

Odśnieżanie to obowiązek, którego nie możemy lekceważyć. Zima wiąże się z nim niezależnie od tego, czy opady śniegu są znaczne, czy też bardzo subtelne. Nie tylko zaspy, ale nawet najcieńsza warstwa śniegu może bowiem stać się przyczyną upadków, wpadnięcia w poślizg, czy też po protu może wyglądać nieestetycznie.Warto jednak w jak największym stopniu ułatwić sobie wykonywanie tej czynności. Bez wątpienia właściwy sprzęt do odśnieżania jest niezastąpioną pomocą.

Sprzęt do odśnieżania, z którego warto skorzystać

Na rynku dostępne są różnego rodzaju urządzenia i narzędzia do odśnieżania, które okazują się przydatne przy wykonywaniu tego znanego wszystkim zimowego obowiązku. Poniżej przedstawiamy kilka interesujących propozycji:

Łopata do śniegu – to z pozoru prozaiczne narzędzie, również należy dobrać w odpowiedni sposób. Warto upewnić się z jakiego tworzywa zostały wykonane zarówno trzonek, jak i łyżka. Nieodpowiednie tworzywo może ulec szybkiemu uszkodzeniu, a przez to łopata nie będzie nam służyła długo – jak wiadomo idealna powinna być przydatna przynajmniej przez kilka sezonów. Ważna jest też jej wielkość, zależnie od potrzeb, możemy bowiem zaopatrzyć się zarówno w klasyczną łopatę średnich rozmiarów, która doskonale sprawdzi się przy odśnieżaniu przydomowego chodnika. Bez problemu można ją też umieścić w bagażniku samochodowym i zabierać w podróż, ponieważ nagminnie zdarza się, że zwłaszcza podczas silnych opadów śniegu, samochód zakopuje się w zaspach. Wtedy najprostsze rozwiązania są wręcz niezastąpione. Innym rozwiązaniem, przydatnym zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy posiadaczami dużych podwórek, jest szeroka łopata do śniegu. Większa powierzchnia łyżki pozwala na szybsze odśnieżenie podwórka, a poziomy uchwyt zapewnia stabilne ułożenie dłoni,

Mini pług ręczny na kółkach – to sprzęt, który szczególnie przyda się przy odśnieżaniu długich chodników, ścieżek, podjazdów. Kółka sprawiają, że sprzęt porusza się płynniej, przez co odśnieżanie długich powierzchni jest szybsze, wygodniejsze i bardziej efektywne. Na rynku dostępnych jest wiele modeli ręcznych mini pługów na kółkach,

Pług-zamiatarka – nie wszyscy są zwolennikami odśnieżania manualnego. Odpowiednim rozwiązaniem jest skorzystanie z pługu do odśnieżania o napędzie spalinowym. Ten sprzęt jest niezwykle funkcjonalny. Przydaje się zarówno w sezonie w wiosenno-jesiennym, jak i zimowym. Wiosną i jesienią sprawdza się się do usuwania liści i gałęzi,

Dla zwolenników ekologicznych rozwiązań – od pewnego czasu na rynku dostępny jest sprzęt, który z pewnością zachwyci zwolenników ekologicznych rozwiązań – robotyczny pług śnieżny, napędzany energią słoneczną. Zwolennicy eko-gadżetów zdecydowanie powinni zainteresować się wynalazkiem pewnej amerykańskiej firmy. Ta nowinka technologiczna doskonale spełni swoją funkcję, dodatkowo będzie przyjazna dla środowiska, a przy tym zachwyci nowatorstwem.

łopata do odśnieżania dachów

Pomoc w odśnieżaniu

Często, zwłaszcza przy odśnieżaniu dużych powierzchni, niezwykle przydatna okazuje się pomoc. Oczywiście można liczyć na przykład na wsparcie innych domowników lub sąsiadów, ale nie należy też lekceważyć doświadczenia profesjonalnych firm. Fachowcy są pomocni nie tylko przy odśnieżaniu dużych otwartych przestrzeni, lecz także podczas dbania o trudniej dostępne powierzchnie, jak chociażby dachy.

Podsumowując, w odśnieżaniu niezwykle przydatny jest odpowiedni sprzęt natomiast warto również korzystać z pomocy specjalistycznych firm. Dzięki takiemu wsparciu odśnieżanie przestanie być przykrym obowiązkiem.

14 lutego 2017|