Mała przestrzeń, duże możliwości – systemy blum aventos

Home/Budownictwo/Meble/Mała przestrzeń, duże możliwości – systemy blum aventos

W wielu domach i mieszkaniach znajdują się pomieszczenia, których zagospodarowanie wydaje się być syzyfową pracą. Mała przestrzeń, ograniczona funkcjonalność – to wszystko jest wyzwaniem podczas urządzania wnętrz. Owymi newralgicznymi miejscami zdają się być przede wszystkim korytarze, łazienki i niewielkie spiżarnie. Tym, co pozwala na bardziej efektywne zagospodarowanie takich przestrzeni, są systemy blum aventos.

System blum aventos a małe przestrzenie domowe

Spiżarnie są rzadkością w nowoczesnym planowaniu przestrzeni domowej, niemniej jednak nadal występują ze względu na swoją funkcjonalność. Niezwykle użyteczne są tam wszelkiego rodzaju szafki, które można zamieścić wysoko, na przykład w przestrzeni nad lodówką, czy też pod półkami. O ile możliwe jest zawieszenie szafek w wymienionych przeze mnie miejscach, o tyle korzystanie z nich, bywa utrudnione. Drzwi, których nie da się do końca otworzyć, ponieważ uderzają w ścianę bądź w sufit, ścierające się ze sobą uchwyty – podobna wizja nie sprzyja projektowaniu tego typu przestrzeni.

Systemy blum aventos wydają się idealnym rozwiązaniem, podczas aranżacji małych przestrzeni. Niezwykle przydatne stają się wszelkiego rodzaju podnośniki, dzięki którym fronty szafek otwierają się wertykalnie. Zawiasy z systemem blum aventos sprawiają, że fronty otwierane są i opadają samoczynnie również powoli, dzięki temu nie ulegają zniszczeniu ściany, sufity oraz same meble. Ponadto ten sposób otwierania i zamykania szafek pozwala maksymalnie wykorzystać i tak już naturalnie ograniczoną przestrzeń.

Szafa z blum aventos nie zabiera przestrzeni

W mieszkaniach znajdują się pomieszczenia, gdzie ideałem jest osiągnięcie efektu pustej przestrzeni. Przykładem tego typu miejsca jest chociażby korytarz – to szczególna strefa, przez którą przechodzimy, lecz raczej nie spędzamy w niej dłuższej chwil, nie warto więc zapełniać owego obszaru kolejnymi meblami.

Nie możemy jednak zapomnieć, że to właśnie w korytarzu zostawiamy nasze okrycia wierzchnie i buty. Spotykamy się więc z sytuacją, w której potrzebujemy pustej przestrzeni, jednak z drugiej strony musimy właśnie tam umieścić określone elementy naszej garderoby. Szafy, w których wykorzystano system blum aventos są w takim przypadku idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu, że podczas projektowania systemu ogromny nacisk położono na ruch, okazało się, że najpowszechniejsze akcesoria meblowe, którymi są uchwyty do szaf, szafek, szuflad, przestały być niezbędne. Szafy otwierają się poprzez dotyk, dzięki temu są płaskie, a więc nie różnią się niczym od ścian. Ww związku z tym uzyskujemy dodatkową przestrzeń na korytarzu.

Z podobnymi potrzebami spotykamy się również w łazienkach. Tam, tak jak i w korytarzu, przestrzeń oraz wygoda są priorytetowe. Systemy blum aventos zarówno w odniesieniu do szaf i szuflad, jak i szczególnych zawiasów, łatwych w montażu i demontażu (możliwe jest założenie tego typu zawiasów bez wykorzystywania narzędzi), dzięki którym otwieranie i zamykanie szaf i szuflad zyskało nową jakość, doskonale sprawdzają się również w łazienkach. Przy zastosowaniu tych rozwiązań również łazienka staje się pomieszczeniem, w którym możemy przechowywać ręczniki, bieliznę pościelową oraz inne przedmioty. Zyskujemy więc dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy, nie tracąc przy tym powierzchni łazienki, ponieważ podobnie jak w korytarzu, szafy bez uchwytów, stają się w pewnym stopniu imitacją ściany.

Akcesoria meblowe na miarę Twoich oczekiwań

W sklepach z akcesoriami meblowymi znajduje się bardzo szeroki asortyment akcesoriów związanych z systemem blum aventos. Warto zaopatrzyć się w nie między innymi po to, aby odnaleźć potencjał i nowe możliwości również w małych, szczególnych przestrzeniach naszych mieszkań, takich jak łazienki, korytarze, a także spiżarnie.

01 lutego 2017|