Łóżka tapicerowane w małej sypialni – co warto wiedzieć

Home/Budownictwo/Meble/Łóżka tapicerowane w małej sypialni – co warto wiedzieć

Często błędnie zakładamy, że w małej sypialni, powinno znaleźć się jak najmniejsze łóżko, aby można było zaoszczędzić więcej przestrzeni. Warto wtedy poznać łóżka tapicerowane – dostępne w różnych rozmiarach odpowiednio wypełnią każdą przestrzeń.

Mała przestrzeń często daje duże możliwości. Ta zasada dotyczy nie tylko funkcjonalności pomieszczeń znajdujących się w domu lub mieszkaniu, ale też ich wystroju. Nieraz w pokoju o mniejszym metrażu uzyskujemy najlepsze rezultaty w dziedzinie aranżacji. Dzieje się tak między innymi dlatego, że mając świadomość ograniczonych możliwości przestrzennych, dużo staranniej dobieramy meble, dodatki, kolory. Tę prawidłowość możemy zaobserwować także podczas dobierania mebli do stosunkowo małej sypialni.

O funkcjonalności łóżka tapicerowanego

Pierwszą zaletą, z którą wiąże się wybór łóżka tapicerowanego, jest jego funkcjonalność.

Łóżka tapicerowane wyposażone są w pojemne schowki na pościel – zmieszczą się w nich nawet dwie duże kołdry oraz poduszki – dzięki tej możliwości oszczędzamy dużą ilość miejsca w szafach, a ponadto jesteśmy w stanie przechować nie tylko pościel, której aktualnie używamy, lecz także zapasową, lub tę przeznaczoną na przykład dla gości. W tym miejscu warto zaznaczyć, że materac łóżka tapicerowanego, pomimo swoich imponujących rozmiarów, jest niezwykle lekki, dzięki temu nawet modele łóżek, w których dostęp do schowka wiąże się z koniecznością podniesienia materaca, nie nastręczają dodatkowych trudności w użytkowaniu. Oczywiście dostępne są też modele, w których pojemniki na pościel są wysuwane.

Łóżko tapicerowane ozdobą sypialni

Ten nowoczesny model łóżka jest doskonałą ozdobą sypialni. Ze względu na imponujące wezgłowie staje się ono bowiem centralnym punktem tego pomieszczenia – to właśnie na nie zwracamy uwagę wchodząc do sypialni. Warto pamiętać, że w ofertach sklepów meblowych dostępne są łóżka tapicerowane, których wezgłowia charakteryzują się nie tylko ciekawymi kolorami, wyjątkowymi tworzywami, z których zostały wykonane, lecz także nietuzinkowym designem. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że dobrać można odpowiedni model zarówno do sypialni urządzonej w stylu nowoczesnej elegancji jak i takiej, która urządzona jest z nutą romantyzmu.

Łóżko specjalnie dla Ciebie

Mała sypialnia wiąże się z troską o to, czy nie stanie się miejscem umeblowanym zbyt ciasno i czy nie zabraknie w niej choćby odrobiny wolnej przestrzeni. W przypadku doboru łóżka, aby uniknąć tego typu niepewności, należy zdecydować się na wybór jednej z dwóch interesujących możliwości.

Pierwszą z nich jest łóżko tapicerowane w sprawdzonym rozmiarze 200 x 140 cm – takie wymiary łóżka sprawiają, że doskonale spełni ono swoją funkcję małej sypialni.

Druga możliwość, to zakup łóżka przygotowanego na wymiar, w tym przypadku nie ma możliwości, by nie pasowało ono do wystroju nawet najbardziej nietypowej pod względem przestrzennym sypialni.

Podsumowując, łóżka tapicerowane doskonale sprawdzają się nie tylko w dużych, lecz także nawet w bardzo niewielkich sypialniach, są bardzo funkcjonalne, a przy tym efektowne. Możemy zdecydować się zarówno na wybór klasycznych, eleganckich modeli łóżek, jak i tych bardziej nowoczesnych. W sklepach meblowych dostępna jest szeroka oferta łóżek tapicerowanych, z pewnością znajdą się w niej również takie, które doskonale nadadzą się do umieszczenia ich na niewielkim metrażu. Mała sypialnia to w kwestii urządzania niemałe możliwości.

01 lutego 2017|