Krzesła barowe – o różnorodności wyboru

Home/Budownictwo/Meble/Krzesła barowe – o różnorodności wyboru

Coraz częściej wybieranym meblem do kuchni jest hoker barowy. Dzieje się tak bez wątpienia ze względu na jego atrakcyjny, efektowny wygląd, dodatkowym atutem jest też jego praktyczność.

Przy wyborze hokerów do kuchni należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Poniżej przedstawiamy listę tych, które warto wziąć pod uwagę przy dobieraniu hokera do Twojej kuchni.

Estetyka oraz funkcjonalność nowoczesnych krzeseł barowych i hokerów

1. Poczucie komfortu – pamiętaj o tym, że hoker ma być wygodny, dopiero później efektowny. To właśnie siedząc na nim będziesz spożywać posiłki, rozmawiać, czytać. Należy więc zadbać, aby dawał on poczucie komfortu. Dobry hoker to taki, którego wysokość jest odpowiednio dostosowana do wysokości blatu. Liczy się również siedzisko – od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na kupno hokera z twardym, czy też z miękkim siedziskiem, a przy podejmowaniu decyzji weź pod uwagę, jak często będziesz korzystać z tego właśnie mebla. W trosce o wygodę przemyśl też wybór hokera barowego, posiadającego oparcie i podłokietniki – te detale zdecydowanie wpływają na wygodę użytkowania.

2. Pielęgnacja – krzesła barowe to mebel, który będzie wymagał osobnego czyszczenia. Odpowiednie obicie sprawi, że nie stracisz na pielęgnację zbyt wiele czasu. Niewątpliwie praktycznym wyjściem jest wybór tapicerowanych krzeseł barowych – są one łatwe w utrzymaniu, czyści się je tak samo jak wszystkie inne meble, w których wykorzystana została tapicerka. Dostępnym typem obicia jest też wciąż popularna skóra oraz ekoskóra. Wprawdzie oba materiały są trudniejsze w utrzymaniu niż tapicerka, jednak tę niedogodność zdecydowanie rekompensuje efektowny wygląd skórzanego obicia. Możesz też zdecydować się na wybór krzesła barowego bez obicia – problem czyszczenia siedziska znika. Pamiętaj by przy takim wyborze zadbać o odpowiednie wyprofilowanie hokera.

3. Estetyka – krzesła barowe, tak jak wszystkie inne meble, powinny współgrać z przestrzenią, w której się znajdują. Nie oznacza to jednak, ze muszą być nudne i bez wyrazu. Przeciwnie, krzesła barowe mogą doskonale uwydatnić potencjał Twojej kuchni, ożywić ją. Jeżeli na przykład kuchnia utrzymana jest w jednolitych, stonowanych kolorach, doskonałym przełamaniem wnętrz będzie dobór hokerów, posiadających obicia w wyrazistych, nasyconych barwach. Również stelaż hokera odgrywa ważną rolę. Jego kolor i fason mogą sprawić, że zwykły z pozoru element konstrukcyjny stanie się wspaniałym detalem nadającym charakter wnętrzu Twojej kuchni.

Sprawdzą się nie tylko spotykane zazwyczaj stelaże o metalicznym połysku, lecz także chromowane lub drewniane. Hokery z drewnianymi stelażami doskonale wyglądają w kuchni, którą cechuje elegancja. Drewniane hokery podkreślą te atuty przestrzeni, a jednocześnie staną się powiewem nowoczesności.

Więcej o krzesłach barowych pod adresem

Krzesła barowe i hokery – rozwiązanie także dla Ciebie

W sklepach z akcesoriami meblowymi znaleźć można wiele typów krzeseł barowych. Niejeden z nich bez wątpienia będzie odpowiednio współgrał z aranżacją Twojej kuchni. Hoker barowy to właśnie rozwiązanie, które tchnie nowe życie do kuchennej przestrzeni. Krzesło barowe, przedmiot codziennego użytku może stać się w ten sposób niesztampowym dodatkiem. Mebel powszechnie kojarzony z barami, klubami, doskonale wpisuje się w przestrzeń domową, warto zaryzykować i połączyć ze sobą te dwa światy, Jak się okazuje – doskonale ze sobą współgrają, przynajmniej w dziedzinie aranżacji wnętrz.

29 stycznia 2017|