Hokery w kuchni. O interesujących aranżacjach

Home/Budownictwo/Meble/Hokery w kuchni. O interesujących aranżacjach

Kuchnia jest określana jako serce domu – często to właśnie w niej najłatwiej jest się spotkać zabieganym zazwyczaj domownikom. Warto jednak by owo serce biło wciąż nowym rytmem. Tym, co może odnowić, odświeżyć Twoją kuchnię, jest jej aranżacja. Co warto wiedzieć na temat aranżowania kuchni? Przede wszystkim należy skupić się na doborze odpowiednich akcesoriów meblowych.

Niewielkie meble i akcesoria meblowe zamiast dużego przemeblowania

Ciekawe akcesoria meblowe z powodzeniem zastąpią remont kuchni, by odnowić to pomieszczenie, często wystarczy zmiana kilku istotnych detali, mebli, nie zaś porywanie się na wymianę całego wyposażenia.

Pojawia się jednak pytanie dotyczące tego co powinniśmy wymienić, innymi słowy: jakie meble i akcesoria należy umieścić w kuchni, by nadać jej nowego, odświeżającego wymiaru.

Akcesoria meblowe czyli co?

Często mianem akcesoriów meblowych określane są jedynie drobne gadżety, małe przedmioty, ozdoby. Jak się jednak okazuje, rolę świetnych akcesoriów kuchennych tworzą detale mebli – chodzi tu o materiały, z których meble kuchenne są tworzone oraz jak zostały wykonane.

Hokrey barowe – doskonałe meble do kuchni

Jednym z mebli, które pasują do nowoczesnej kuchni jest hoker. Chodzi tu dosłownie o hoker barowy. Jeżeli do tej pory hokery kojarzyły Ci się tylko barami czy klubami, zdecydowanie przyszedł czas na przełamanie stereotypowego spojrzenia na przestrzeń.

Zazwyczaj w kuchniach odnajdziemy dziś różnego rodzaju wydłużone blaty, wyspy. To właśnie przy nich doskonale sprawdzą się hokery. Te szczególne meble doskonale współgrają z charakterystycznymi powierzchniami.

Innym walorem hokerów barowych jest ich niebanalny wygląd. Smukłe nogi, interesujące, często ciekawie zdobione stelaże to niewątpliwy atut tego rodzaju mebli.

Kolejną zaletą tych krzeseł jest różnorodność materiałów, z których wykonane są siedziska. Mogą być z tego samego materiału, który został użyty na stelaż – w takim wypadku hoker ma nieco bardziej surowy wygląd, ale mogą też być wykonane z różnorodnych tkanin, między innymi ze skóry – wtedy hokery barowe nabierają dużo bardziej eleganckiego, stonowanego wyglądu. W drugim przypadku interesująca jest też możliwość doboru kolorów siedziska – od klasycznej czerni poprzez beż po elegancką biel.

Innym aspektem, który podkreśla wyjątkowość hokerów barowych w kuchni, jest ogromna ilość wariantów wyprofilowania siedziska. Hokery mogą więc mieć siedzisko prostokątne, okrągłe, z oparciem, różnorodnymi wgłębieniami – pośród tylu możliwości każdy ma szansę odnaleźć model odpowiedni dla siebie.

Hokery barowe – zbyt wysoki mebel do kuchni?

Przy doborze mebli kuchennych, którymi stają się również hokery barowe, może pojawić się niepewność związana z wysokością hokerów. Często osoby niskie lub też rodzice małych dzieci martwią się o to, czy hokery będą funkcjonalne w tak często eksploatowanym pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Owa niepewność okazuje się zupełnie niepotrzebna, gdyż hokery mają możliwość regulacji wysokości, można więc je opuścić tak, by siadanie nie sprawiało trudności, a następnie podnieść do wysokości blatu.

Hokery barowe są doskonałym rozwiązaniem jeżeli chcesz, by Twoja kuchnia zyskała nowy blask. Są one niezwykle efektowne, niesztampowe, a przy tym praktyczne. Warto włączyć hokery do wystroju kuchni i przekonać się, jak doskonale współgrają ze sobą pozornie niepasujące do siebie elementy.

30 stycznia 2017|