5 rzeczy, które warto wiedzieć o nowoczesnych osuszaczach powietrza

Home/Budownictwo/Usługi budowlane/5 rzeczy, które warto wiedzieć o nowoczesnych osuszaczach powietrza

Współczesne osuszacze powietrza z powodzeniem przywracają optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniach i sprawdzają się zarówno podczas osuszania mieszkań po zalaniu, jak też na budowie podczas nieustannego działania. Korzystając z tych urządzeń można, bez względu na warunki atmosferyczne, przeprowadzać niezbędne prace remontowe lub wykończeniowe, gdzie usuwanie nadmiaru wilgoci jest niezbędnym elementem, który pozwoli zakończyć poszczególne etapy prac.

Osuszacze powietrza na miarę oczekiwań

Atuty osuszaczy powietrza wpływają na funkcjonalność tych urządzeń, a wszechstronność ich działania można zweryfikować, decydując się na zakup lub wynajem. Co powoduje zatem, że osuszacze są tak popularne?

Więcej informacji o osuszaczach na stronie firmy E-osuszacze.pl z Białegostoku

1. Mogą pracować w trybie ciągłym

Nieprzerwana praca osuszacza ma znaczenie zwłaszcza podczas prac budowlanych poza sezonem letnim. Niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że w nieogrzewanym budynku powietrze osiąga punkt rosy, czyli zaczyna się skraplać, a następnie osiada między innymi na ścianach. Osuszanie powinno mieć wtedy charakter nieprzerwany, do czasu uzyskania optymalnej wilgotności w otoczeniu.

2. Charakteryzują się dużą wydajnością

Zarówno osuszacze powietrza niewielkich gabarytów, jak też znacznie większe budowlane, pracują efektywnie, filtrując wilgoć w określonych pomieszczeniach. Osuszacze przemysłowe oraz budowlane mogą odciągnąć nawet 150 l znajdującej się w powietrzu wilgoci przez jedną dobę, co sprawia, że wybierane są jako pomoc podczas dużych inwestycji budowlanych, czy na obszernych halach, które dotknął problem wilgoci.

3. Są pomocne także w odgrzybianiu

Wśród nieinwazyjnych metod osuszania ścian po odgrzybianiu lub działań prewencyjnych, znajduje się również osuszanie. Wilgotne powierzchnie stanowią dobre siedlisko dla strzępków grzybni, dlatego regularne osuszanie ścian usprawni przeciwdziałanie powstawaniu wykwitów. W zależności od potrzeb należy wybrać osuszanie regularne lub sporadyczne i reagować na pierwsze, najmniejsze nawet, symptomy.

4. Pracują w różnym zakresie temperatur i wilgotności

Od temperatury nieco powyżej 0oC do ponad 30oC – taki jest przykładowy przedział dla sprawnego osuszacza wysokiej klasy. Również wilgotność powietrza sięgająca powyżej 90% nie sprawi trudności solidnemu urządzeniu. Optymalna moc oraz wydajność na wysokim poziomie w połączeniu z indywidualnymi ustawieniami, pozwalają sukcesywnie osuszać pomieszczenia niemal w każdych warunkach.

5. Występują w korzystnych ofertach wypożyczalni

Propozycje wypożyczalni osuszaczy powietrza dotyczące poszczególnych urządzeń sprawiają, że można wybierać spośród nowoczesnych sprzętów, odpowiednio zadbanych i w pełni sprawnych. Usługodawca przejmuje na siebie regularne przeglądy urządzeń oraz konserwację i ewentualne naprawy. Bez długotrwałych umów oraz zobowiązań można użytkować solidny sprzęt w korzystnej opcji wynajmu.

Standardowe i specjalistyczne – osuszacze powietrza o różnym przeznaczeniu

Najczęstszym powodem wynajmu osuszaczy powietrza są zalane mieszkania i piwnice, a także chęć przyspieszenia procesów związanych z pracami budowlanymi, takimi jak osuszanie posadzek lub tynków na ścianach. Do takich działań wystarczą urządzenia standardowe, których praca pozwala skutecznie wypreparować parę wodną z pomieszczenia, skroplić ją i odprowadzić na zewnątrz lub przechowywać w zbiorniku wewnętrznym osuszacza.

Odrębną kategorią są na chociażby osuszacze powietrza do pomieszczeń niskotemperaturowych, na przykład do chłodni. Przechowywanie produktów w niskich temperaturach wymaga odpowiedniej wilgotności powietrza, dlatego godne polecenia są osuszacze z higrostatem, który pozwala regulować wilgotność powietrza w chłodni, włączając i wyłączając indywidualnie mechanizm osuszania.

Potencjał osuszaczy odpowiednio spożytkowany

Szybkość pochłaniania wilgoci oraz technologia odprowadzania wody to jedne z najważniejszych kwestii przy wyborze na własny użytek współczesnych osuszaczy powietrza. Wydajność urządzeń i możliwość ich użytkowania w różnych warunkach sprawia, że przy odpowiednim ustaleniu oczekiwań można dobrać osuszacz, który spełni Twoje wymagania.

02 lutego 2017|