5 argumentów potwierdzających praktyczność łóżek tapicerowanych

Home/Budownictwo/Meble/5 argumentów potwierdzających praktyczność łóżek tapicerowanych

Łóżka tapicerowane to przede wszystkim synonim nowoczesnego stylu w dziedzinie wystroju wnętrz. Ich efektowne wykończenia, przyciągające uwagę kolory, nietypowe kształty wezgłowia – to wszystko sprawia, że stają się jedną z podstawowych ozdób sypialni. Efektowny wygląd to jednak tylko jeden z licznych atutów takiego rozwiązania.

Łóżka tapicerowane, czyli praktyczny wymiar mebli

Estetyka wnętrz uzyskana za pomocą mebli jest bardzo istotna w sypialni, należy jednak pamiętać, że oprócz wyglądu, liczy się też ich użyteczność. Poznaj zatem 5 argumentów potwierdzających, że łóżka tapicerowane są niezwykle praktycznym rozwiązaniem w urządzaniu wnętrz.

1. Ochrona koloru ścian – wezgłowie tylko z pozoru jest jedynie ozdobą łóżka

To właśnie obecność wyższego zagłówka sprawia, że na ścianie, o którą oparte jest łóżko, nie powstają nieestetyczne szare smugi, przetarcia. Wezgłowie chroni ścianę przed nadmiernym zniszczeniem, pozwala na dłużej zachować jej świeżość.

2. Dodatkowa przestrzeń – w sklepach istnieje wiele modeli łóżek tapicerowanych

Niektóre z nich posiadają szerokie wezgłowia. Dzięki swojej przestrzenności, mogą pełnić rolę dodatkowej mini półki, na której możemy umieścić magazyny, niewielkie przedmioty takie jak notes, bransoletki, czy też nawet małą lampkę nocną. Dzięki takiej możliwości, wezgłowie staje się nie tylko efektowną ozdobą, dzięki niemu uzyskujemy dodatkową przestrzeń w sypialni.

3. Komfort – poczucie komfortu jest niezastąpione

Wystarczy tylko pomyśleć, o ile wygodniejsze jest korzystanie z łóżka wyposażonego w wygodne wezgłowie. Z pewnością nieraz podczas czytania książek lub oglądania filmów, niezbędne było tworzenie skomplikowanej konstrukcji z poduszek tylko po to, by wieczór spędzony z książką w łóżku nie wiązał się z koniecznością opierania głowy o zimną ścianę. Łóżko wyposażone w wygodne wezgłowie sprawia, że ten problem znika. Od momentu, w którym w sypialni pojawia się łóżko z wygodnym zagłówkiem, wieczorne czytanie lub oglądanie filmów staje się niezwykłą przyjemnością.

4. Efektywnie wykorzystana przestrzeń – łóżka tapicerowane charakteryzują się sporymi rozmiarami

Wbrew pozorom jest to ogromny atut nie tylko ze względu na to, że w szerokim łóżku śpi się zdecydowanie przyjemniej. Duże łóżko pozwala lepiej zorganizować przestrzeń sypialni, to ono staje się bowiem punktem centralnym pomieszczenia. Łatwiej jest więc dobrać odpowiednie stoliki nocne, toaletkę oraz inne meble. Duże łóżko staje się elementem organizującym przestrzeń, taki punkt odniesienia jest szczególnie ważny, jeżeli zdarzają się nam problemy z właściwym zagospodarowaniem przestrzeni. Duże łóżko nie pozwoli na to, aby w sypialni znalazło się zbyt wiele rzeczy, w dużych, otwartych przestrzeniach, zagospodaruje miejsce tak, by do maksimum zniwelować wystrojowe pustki.

5. Łóżko tapicerowane, odpowiednie do każdego typu sypialni

Kolejnym argumentem potwierdzającym funkcjonalność łóżek tapicerowanych jest to, że sprawdzają się one w każdej przestrzeni. W niewielkich sypialniach warto zastosować łóżka wykonywane na wymiar, dzięki temu nie zajmą one zbyt dużo miejsca. W nowoczesnych sypialniach doskonale prezentują się natomiast łóżka o kolorowych wezgłowiach posiadających interesujące geometryczne kształty, natomiast w klasycznie urządzonych wnętrzach doskonale prezentują się łóżka o prostej linii wezgłowia.

Łóżka tapicerowane to doskonały wybór do każdego typu przestrzeni, są nie tylko efektowne, ale też niezwykle funkcjonalne. Warto zapoznać się z ofertą sklepów meblowych i wyposażyć swój dom w to szczególne, nowoczesne łóżko.

26 stycznia 2017|