Wypożyczalnia samochodów odnajdź ducha czasu

Home/Motoryzacja/Wypożyczalnie/Wypożyczalnia samochodów odnajdź ducha czasu

Wypożyczalnia samochodów odnajdź ducha czasu. Poczuj klimat PRL-u! Wynajmij auto „z duszą”. Ach ten PRL! Szaroburo, biednie, siermiężnie… Tylko, dlaczego dzisiaj, nie tylko pokolenie lat 60-tych, ale i późniejsze, z łezką w oku wspomina te czasy? Niejednego socjologa, zadziwia pewnie ten fenomen. Bo jak to możliwe, że dziś, – kiedy możemy mieć wszystko – nagle z utęsknieniem wspominamy czasy bezbarwnej komuny? Dlaczego, mając możliwość zakupu najdroższych sprzętów z całego świata, niektórzy planując imprezy, celowo poszukują przedmiotów z ubiegłej, wstydliwej nieco epoki? Mamy, zatem „Sylwester w stylu PRL-u”, dyskoteki z lat 70-tych, a niektórzy organizując specjalne uroczystości, poszukują firm zajmujących się wynajmem aut z okresu komunizmu.

Syrenka? Maluch? A może Fiat 125p? Można jeszcze wynająć takie samochody?

Okazuje się, że nie tylko można, ale też, że nieustająco są chętni na wypożyczenie aut tego typu, a na dodatek w ostatnich latach nieustająco ich przybywa! Moda na PRL, być może staje się odpowiedzią na wszechogarniający konsumpcjonizm, obejmujący kolejne dziedziny życia. To nic, że ówczesne samochody dymiły na potęgę, warczały z mocą śmigłowca i psuły się tuż za zakrętem… Nie to jest ważne. Istotna chyba jest ta nieuchwytna międzyludzka więź, którą mieli ludzie żyjący w tamtych czasach, a która dzisiaj zniknęła gdzieś w wirtualnym, plastikowym świecie… Może te stare samochody, które zalegają w stodołach, lub błyszczą odnowioną karoserią w wypożyczalniach aut, umożliwią niektórym poczuć oddech minionej epoki, która raczej już nie wróci.

W Krakowie powstało Muzeum PRL-u, a po socrealistycznej Nowej Hucie obwiezie nas uśmiechnięty przewodnik prowadzący kultowego trabanta. Obie atrakcje cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów, a Ci, którzy sami chcieliby zasiąść za kierownicą legendarnych samochodów z epoki komunizmu, mogą skorzystać z nietypowej oferty wypożyczalni samochodów oferujących takie auta.

Wypożyczalnia samochodów odnajdź ducha czasu

Chcesz przenieść się w czasie? Odwiedź wypożyczalnię samochodów. Wypożyczalnie samochodów obecne są praktycznie w każdym większym mieście. Jest to prężnie działający segment rynku wypozyczalnia samochodow garbus klasyka motoryzacyjnego, który nieustająco się rozwija. Szukając nowych klientów i analizując ich potrzeby, firmy zajmujące się wynajmem aut, otwierają się na nowe usługi.

Jedną z takich nietypowych usług jest na pewno wypożyczanie samochodów rodem z PRL-u, czyli takich kultowych już marek jak Warszawa, Syrena, Trabant czy Polonez. Co ciekawe, okazuje się, że popyt na wynajem tych nienowoczesnych aut jest stosunkowo duży! Te, wzgardzone w okresie transformacji ustrojowej i zachłyśnięcia się kapitalizmem modele z przebrzmiałej epoki, nagle dostają drugie życie, w którym lśniące i wypucowane dumnie prezentują się na różnego rodzaju uroczystościach i zlotach.

Po co komu auto z PRL-u?

Kto decyduje się na wynajem takich samochodów? Najczęściej, osoby organizujące imprezy plenerowe związane z latami komunizmu, artyści – twórcy różnego rodzaju happeningów, filmowcy i producenci reklam, a także… nowożeńcy, którzy chcą pojechać do ślubu niekonwencjonalnym środkiem transportu.

Zdarza się, że stare samochody zalegają jeszcze gdzieś u wujka w stodole, jednak najczęściej są już w opłakanym stanie i wyruszenie nimi na drogę byłoby mocno ryzykowne.

Dlatego, chcąc się dobrze bawić, najlepiej skorzystać z profesjonalnej wypożyczalni samochodów, która udostępniając nam auto, gwarantuje, że jest:

  • ubezpieczone
  • sprawne
  • bezpieczne
  • zadbane

Jeśli potrzebujesz samochód na imprezę lub specjalną uroczystość, a dość masz plastikowej codzienności, może warto rozważyć pomysł wynajmu auta z poprzedniej epoki? Może okazać się, że taki pojazd stanie się przysłowiowym gwoździem programu i wzbudzi zainteresowanie gości, którzy na chwilę przeniosą się kilkadziesiąt lat wstecz.

17 marca 2017|