Wynajem samochodu, taksówka czy komunikacja miejska

Home/Motoryzacja/Wypożyczalnie/Wynajem samochodu, taksówka czy komunikacja miejska

Wypożyczalnia samochodów Dollar Thrifty Automotive Group jest byłą spółką holdingową Thrifty Car Rental i Dollar Rent A Car. Dollar Thrifty Automotive rozpoczął działalność jako niezależna spółka zależna od The Chrysler Corporation, zajmująca się wynajmem samochodów w dniu 4 listopada 1997 r., nadal wspierając dwie marki: Dollar Rent A Car i Thrifty Car Rental. W dniu 19 listopada 2012 r. zostało nabyte przez The Hertz Corporation za kwotę 2,3 mld USD.

Założona w 1990 roku przez The Chrysler Corporation firma Dollar Thrifty Automotive była częścią grupy Pentastar Transportation Group Chrysler w Tulsa, Oklahoma, która obejmowała również General Rent-A-Car i Snappy Car Rental.Chrysler po raz pierwszy kupił Thrifty Rent A Car System, Inc. w 1989 r. oraz Dollar Rent A Car Systems, Inc. w 1990 r. – tworząc Dollar Thrifty Automotive Group.[5] Do 1997 r. firma Dollar Thrifty Automotive zarobiła 843,94 mln USD ze sprzedaży, zatrudniała personel 5 200 pracowników i utrzymywała łącznie wypożyczalnię około 100 000 pojazdów.

Po mieście, tramwajem czy wynajętym autem?

Chrysler ogłosił, że Dollar Thrifty Automotive złożył do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, aby zaoferować swoje akcje w listopadzie 1997 roku. W dniu 23 grudnia 1997 roku Dollar Thrifty Automotive zakończyła swoją pierwszą ofertę publiczną na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych i była notowana jako DTG. Przed rozpoczęciem działalności w grudniu 2002 r. marki Thrifty Car Rental i Dollar Rent A Car działały jako własne spółki zależne pod nazwą Dollar Thrifty Automotive, w grudniu 2002 r. Dollar Thrifty Automotive działała jako jedna grupa wynajmująca samochody w celu zmniejszenia wydatków.[8] Do 2003 r. marki Dollar i Thrifty działały w ponad 70 krajach na całym świecie, w tym w około 800 lokalizacjach korporacyjnych i franczyzowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Flota wynajmowanych samochodów

W latach 1990-2009 Dollar Thrifty Automotive wynajmował głównie pojazdy Chrysler, Dodge i Jeep klientom w Stanach Zjednoczonych. W niektórych lokalizacjach pojawiły się również modele Mazdy, Nissana i Toyoty. W październiku 2009 r. ogłoszono, że firma odejdzie od używania pojazdów Grupy Chrysler z nadzieją na większe zróżnicowanie wypożyczalni aut. Zapowiedziano, że flota będzie teraz obejmować Ford Motor Company, General Motors, Nissan, Hyundai, Kia, Chrysler i inne pojazdy. Ta ekspansja floty pozwoliła zwiększyć liczbę akcji spółki Dollar Thrifty na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku do 52-tygodniowego wysokiego poziomu 27,50 USD, a następnie zamknęła się kwotą 26,33 USD – wzrost o 0,57 procent.

Dawni kluczowi członkowie kadry kierowniczejwynajem aut transfer na lotnisko i dworzec

Wynajem samochodu, taksówka czy komunikacja miejska?

Gary L. Paxton został wybrany na prezesa i dyrektora generalnego Dollar Thrifty Automotive w październiku 2003 r. w odpowiedzi na przejście na emeryturę Josepha E. Cappy’ ego po dziesięciu latach pracy z marką. Kariera Paxtona w Dollar Thrifty Automotive rozpoczęła się po pracy dla pierwszej franczyzy Dollar Rent A Car w Kalifornii w 1968 r.; następnie przeniósł się na wyższe stanowiska kierownicze wiceprezesa ds. operacji (1972-1974), wiceprezesa ds. właściwości (1974-1982), starszego wiceprezesa ds. operacji i właściwości (1986-1990), wiceprezesa wykonawczego (1997) Paxton nadzorował 7000 pracowników grupy motoryzacyjnej – z czego 700 pracowało w centrali Tulsa – oraz codzienną działalność obu marek.

W odpowiedzi na grudniową emeryturę Paxtona, Zarząd Dollar Thrifty Automotive Group ogłosił w październiku 2008 roku, że Scott L. Thompson jest prezesem, dyrektorem generalnym i najnowszym członkiem zarządu. Paxton świadczyłby usługi doradcze na rzecz wypożyczalni samochodów do dnia 31 października 2009 roku.

Thompson dołączył do firmy w dniu 23 maja 2008 r., jako Starszy Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Finansowy, odchodząc od swojej roli w grupie 1 Automotive, nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych i spółce Fortune 500.[19] Ponadto R. Scott Anderson, który dołączył do marki w 1987 r., pełniłby funkcję Starszego Wiceprezesa Zarządu i odpowiadał za działalność sklepów korporacyjnych i franczyzowych, sprzedaż globalną oraz działania marketingowe.W 2008 roku Anderson został awansowany na stanowisko Dyrektora Marketingu.

 

17 marca 2017|