Samochody zastępcze – niezbędna pomoc przy skutkach zdarzeń drogowych

Home/Motoryzacja/Wypożyczalnie/Samochody zastępcze – niezbędna pomoc przy skutkach zdarzeń drogowych

Uszkodzony pojazd, który nie może zostać dopuszczony do uczestnictwa w ruchu drogowym, to jedna z licznych sytuacji, w których swoją rolę spełniają samochody zastępcze. Odpowiednio przygotowane i wyposażone auta pozwalają bez drastycznych zmian w planie dnia lub w stylu życia realizować się prywatnie oraz zawodowo w czasie, gdy Twój samochód jest naprawiamy lub gdy jesteś w trakcie szukania i zakupu nowego auta.

Pełen komfort za sprawą wynajmu samochodów zastępczych

Bez względu na to, czy w kolizji uczestniczył pojazd prywatny czy służbowy, niezależnie od charakteru i rozległości uszkodzeń, masz możliwość skorzystania z opcji wynajmu samochodów zastępczych, aby nie płacić za bilety komunikację miejskiej albo jazdę taksówką. Jedną z opcji jest korzystanie z samochodu udostępnionego przez warsztat, w którym naprawiane będzie Twoje auto. Jest to wygodne rozwiązanie, skracające do minimum kwestie formalne i czas oczekiwania, ponieważ zastępczy samochód powinien być niezwłocznie oddany do Twojej dyspozycji.

Wśród licznych zalet takiego rozwiązania warto podkreślić:

  • wynajem bezgotówkowy – jeżeli naprawa odbywa się z OC sprawcy, jego ubezpieczyciel pokryje koszty reperacji, czyli uzasadnionych opinią specjalisty prac mechanika oraz prac blacharsko-lakierniczych,
  • elastyczny okres wynajmu – przedłużająca się naprawa ze względu na wielkość uszkodzeń lub długi czas oczekiwania na sprowadzenie nowego auta z zagranicy to uzasadnione okoliczności, gdy możesz korzystać z auta zastępczego, bez podawania daty końcowej; oczywiście czas ten nie powinien być przedłużany bez realnej potrzeby,
  • odpowiednie wyposażenie – pojazd zastępczy przygotowany jest do drogi pod kątem wyposażenia, gdzie niezbędne minimum to: gaśnica, trójkąt ostrzegawczy, lewarek, a jako element dodatkowy może być na przykład GPS, czy modem Wi-Fi,
  • bezpieczeństwo – każde auto zastępcze ma aktualne badania techniczne, jest w pełni sprawne i gotowe do jazdy, a także ubezpieczone podstawowym zestawem danej polisy lub dodatkowo pakietem Assistance,
  • niezależność – na czas wynajmu samochód jest w pełni do Twojej dyspozycji, możesz zatem swobodnie podróżować, opcjonalnie również za granicę po uzyskaniu zgody od usługodawcy.

Więcej o autach zastępczych na

Wysokie standardy w dziedzinie aut zastępczych sprawiają, że wybierając pojazd dla siebie możesz mieć pewność co do pochodzenia auta, jego historii serwisowej oraz realnych parametrów technicznych. Wystarczy zatem dobrać auto z odpowiedniego segmentu (porównywalnego do klasy Twojego auta), podpisać umowę i cieszyć się z komfortowej jazdy.

Samochody zastępcze z OC sprawcy oraz dla sprawcy kolizji lub wypadku

Telefon po samochód zastępczy z OC sprawcy wypadkuNaprawy powypadkowe samochodów zastępczych to jedna z dziedzin, w której specjalizują się warsztaty mechaniczne oraz blacharsko-lakiernicze, przywracając w tej sposób funkcjonalność oraz estetykę aut, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa właścicieli tych pojazdów. Uzyskanie dawnej sprawności pojazdów wiązać się może z długotrwałymi działaniami, natomiast w tym przypadku cierpliwość popłaca, dlatego warto czekać na ostateczne satysfakcjonujące rezultaty.

Wspominane wcześniej naprawy z OC sprawcy są najpopularniejszą przyczyną wynajmu aut zastępczych, niemniej jednak osoba, która przyczyniła się do zdarzenia drogowego i jest jego sprawcą, również może wynająć samochód zastępczy na czas naprawy lub zbycia własnego uszkodzonego auta. Ciekawą usługą niektórych warsztatów jest bezgotówkowe wypożyczenie auta w sytuacji, gdy sprawca zdecyduje się na serwisowanie swojego pojazdu w tym właśnie warsztacie.

Kiedy jeszcze potrzebne są samochody zastępcze?

Poza oczywistymi okolicznościami w postaci zdarzeń drogowych zdarzają się inne sytuacje, gdy właściciel auta nie może lub nie powinien nim się poruszać. Przykładem są kradzieże pojazdów i okres do czasu odnalezienia auta lub decyzja o zakupie innego, a także wszelkie zdarzenia losowe, w tym czynniki atmosferyczne, złamane i upadające na maskę auta drzewa, intensywne gradobicia. Samochody zastępcze są wtedy bezpiecznym oraz sprawdzonym sposobem na zachowanie mobilności.

26 września 2017|